Ustrońskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinie “Można Inaczej” pozyskało fundusze z Polskiej Akcji Humanitarnej w ramach, której odbywa się bezpłatne wielobszarowe wsparcie psychospołeczne dla mieszkańców terenów popowodziowych. Działania skierowane są do dzieci, młodzieży, dorosłych, rodziców i specjalistów.
W świecie, który zaskakuje swoją nieprzewidywalnością, a zmiany i dynamika to codzienność, trudno jest pozostać w ugruntowanym poczuciu bezpieczeństwa. Sytuacje kryzysowe są nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Mogą powodować one ogrom emocji, chaos myśli, brak równowagi a nawet powodować uczucie rozbicia, przygnębienia, bezradności i pogubienia. Na przeciw tym potrzebom z działaniami wychodzi Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinie "Można Inaczej".
Projekt "Między nami żywiołami" to działania prowadzone przez Stowarzyszenie "Można Inaczej".
- Projekt finansowany przez Polską Akcję Humanitarną umożliwia bezpłatne skorzystanie z socjoterapii, psychoterapii i psychoterapii uzależnień dla dzieci i młodzieży, psychoterapii dla dorosłych, wsparcia grupowego dla rodziców, oraz wsparcia warsztatowego dla specjalistów - mówi Iwona Werpachowska Prezes Stowarzyszenia “Można Inaczej”.
- Działania projektowe mają na celu wzmocnienie uczestników i wyposażenie ich w niezbędne umiejętności, tak aby znajdując się na "pustyni sytuacji kryzysowej" osadzając się w sobie, odnalazły źródło do życia, działania i bycia w świecie. Oferta skierowana jest dla dzieci i młodzieży, których doświadczanie, poszukiwanie siebie i bycie autentycznym jest momentami nieosiągalne. Najmłodsi mogą skorzystać z zajęć grupowych, spotkań indywidualnych oraz konsultacji, a także psychoterapii uzależnień. Rodzice z kolei mogą skorzystać z zajęć w trosce o ich niegasnącą pasję do bycia "wystarczająco dobrym rodzicem". Ponadto mamy także ofertę dla dorosłych- mogą skorzystać ze spotkań z psychoterapeutą – zachęca specjalistka, interwentka kryzysowa ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Rodzinie “Można Inaczej”.
Wszystkie działania projektowe są bezpłatne i odbywają się w siedzibie Stowarzyszenia - Ul. Partyzantów 2a, 43 -450 Ustroniu. Informacje i zapisy pod nr tel. 500 231 259.