Ostatni tydzień nauki w klasie 1a postanowiliśmy spędzić ciekawie i pożytecznie. Postawiliśmy na aktywności praktyczne i związane z dzieleniem się swoimi zainteresowaniami.
Prezentowanie kolekcji, to świetne narzędzie do integracji i budowania więzi, uczy autoprezentacji i radzenia sobie ze stresem podczas wystąpień. Inspiruje innych do poszukiwania własnych hobby.
Rozgrywki z użyciem gier planszowych pozwalają odkryć wspólne zainteresowania z innymi, uczą zdrowej rywalizacji i umiejętności przyjmowania porażki.
Ulubioną formą sprawdzania umiejętności są dla naszych uczniów wszelkiego rodzaju konkursy. Wśród grona miłośników czytelnictwa wyłoniliśmy tych, którzy czytają najpiękniej!
Wyjście w teren i obserwacje sprzyjają poznaniu najbliższej okolicy wraz z całym dobrodziejstwem fauny i flory. Mali przyrodnicy wyposażeni w profesjonalne narzędzia – lornetki, lupy, latarki i kompasy skrupulatnie notowali swoje spostrzeżenia.
Najmilej wspominać będziemy jednak gry i zabawy ruchowe na boisku szkolnym oraz własnoręcznie zrobione szaszłyki owocowe, które spożyliśmy podczas pikniku na trawie. Nasza akcja ,,pusta ławka”, to świetna okazja, aby dzieci zdobywały wiadomości i umiejętności poza salą lekcyjną i uczyły się od siebie nawzajem.
Tekst: J. Herczyk
Zdjęcia: J. Herczyk, A. Swientek










