24 czerwca sześcioro chłopców z klasy 5b wzięło udział w kolejnym spotkaniu z dziećmi z pobliskiego Ośrodka Edukacyjno - Rewalidacyjno - Wychowawczego w Ustroniu w ramach innowacji pedagogicznej „Bliżej siebie”. Tym razem, korzystając z pięknej, letniej aury, udaliśmy się na krótki spacer i lody. Wspólnie spędziliśmy dobry czas. Uczniowie mogli się troszkę poznać np. dowiedzieć się jakie lody lubią lub jakie mają wakacyjne plany oraz zobaczyć, jak funkcjonują osoby wokół nich. Takie spotkania integracyjne pomagają dzieciom z obu placówek budować poczucie własnej wartości, rozwijają empatię i wrażliwość, oraz umiejętność współpracy, przełamują strach i stereotypowe myślenie oraz dają możliwość do wykazania się otwartością i pomocą innym. Już nie możemy doczekać się kolejnych spotkań, bo dla wszystkich ich uczestników są one po prostu wartościowe i wnoszące nową perspektywę życiową i motywację do bycia lepszym i użytecznym dla innych.
Tekst i zdjęcia: M. Pszczółka










