5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (wybrana data 5 listopada nie jest przypadkowa - to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek dla dzieci Walta Disney’a). Nasza szkoła postanowiła przyłączyć się do obchodów tego święta, przenosząc się choć na jeden dzień do świata fantazji i marzeń.
Ten dzień był okazją, by przypomnieć sobie swoich ulubionych bajkowych bohaterów, którzy uczą i pomagają rozpoznać dobro i zło, a często też stanowią dla dzieci wzór do naśladowania. Dzień Bajek jest również doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych dzieci. Wartościowe książki są dla nich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, sposobem wzbogacenia wyobraźni, a także pobudzania zainteresowania otaczającym światem, o czym my dorośli powinniśmy pamiętać.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajki nauczyciele przygotowali dzieciom muzyczno-teatralne przedstawienie „Rzepka” Juliana Tuwima. Nie wymagało ono od nauczycieli nauki tekstu na pamięć, ponieważ głównym zadaniem aktorów było przedstawienie charakteru postaci poprzez gest, ruch, taniec, a przede wszystkim kostium. Nauczyciele wykazali się dużą pomysłowością w wykonaniu stroju charakterystycznego dla danej postaci oraz ogromną odwagą i pomysłowością w naśladowaniu odgłosów i gestów odgrywanej postaci.
Zadowoleni widzowie klas 1-3 żywiołowo i spontanicznie reagowali na wyjścia aktorów
i dobrze się bawili, oglądając występ.
W przedstawieniu pt. „Rzepka” wystąpili:
Rzepka – p. Marcin Bujok,
Dziadek – p. Paweł Sztefek,
Babcia – p. Elżbieta Bujok,
Wnuczka – p. Anna Szczuka-Pezda,
Piesek – p. Ewelina Skiba,
Kotek – p. Marta Cieślar,
Kurka – p. Dorota Cisowska,
Gąska – p. Anna Giza,
Bocian – p. Edyta Gancarz,
Żabka – p. Małgorzata Szcześniewska-Gawlas,
Kawka – p. Lucyna Raszka.
Czytała – p. Monika Bitner
Nagłośnienie: p. Gustaw Chraścina
Dziękujemy nauczycielom i rodzicom za włączenie się w obchody tego bajkowego dnia.
Dodała: E. Bujok
Zdjęcia: G. Chraścina