13 listopada mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Festiwalu Robotyki, zorganizowanym przez Annę Fryś z Akademii Żaków oraz Wojciecha Zuziak z RODN "WOM" w Bielsko-Biała. Celem była wymiana doświadczeń zdobytych podczas realizacji programu Laboratoria Przyszłości oraz innych projektów związanych z robotyką i programowaniem. Naszą szkołę dumnie reprezentowali: Jakub Langhammer z klasy 4a oraz Kinga Wojtyła z klasy 4b. To uczniowie, którzy już od najmłodszych klas wyróżniali się zapałem do programowania i rozwijali swoje pasje podczas zajęć dodatkowych z kodowania i robotyki.
Wydarzenie rozpoczęło się wykładem inauguracyjnym, zorganizowanym przez Uniwersytet Bielsko-Bialski, oraz prezentacją robotów przez studentów. Następnie odbyły się prezentacje projektów przygotowanych samodzielnie przez uczniów oraz dwa bloki warsztatowe. Podczas warsztatów uczniowie budowali samochód – jeździk na pilota z LEGO, oraz inteligentny garaż dla swojego pojazdu. Zadania nie należały do łatwych, ale nasi reprezentanci poradzili sobie doskonale! Jesteśmy dumni, że jako jedyna szkoła z Ustronia mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu! Prowadzący oraz goście pochwalili naszych uczniów za wyjątkowe umiejętności i kreatywność w programowaniu. Festiwal był nie tylko inspirującym doświadczeniem, ale też potwierdzeniem, że nauka przez zabawę i praktyczne działanie daje fantastyczne efekty!
Nie możemy się doczekać kolejnej edycji festiwalu w przyszłym roku!
Mamy nadzieję, że jeszcze więcej uczniów będzie aktywnie uczestniczyć w zajęciach kodowania i programowania, bo udział w takich warsztatach to niezwykle cenne i rozwijające doświadczenie.
Tekst i zdjęcia: E. Gancarz











