ZAWODY SPORTOWE

Rok szkolny 2018/2019 - wydarzenia sportowe

dodał: R. Raszyk (08-12-2018, 14:03:15), zdjęcia: R. Raszyk

4 i 6 grudnia przyszła pora na rozgrywki koszykarskie klas 4-6. Zawody miejskie organizowała SP-2. We wtorek 4 grudnia do rywalizacji stanęły nasze koszykarki z IV i V klasy i niestety zagrały fatalne zawody... Pomimo o wiele większych umiejętności podawały do przeciwniczek, robiły błędy kroków i na potęgę rzucały niecelnie. Wyniku absolutnie nie usprawiedliwia fakt, iż grały ze starszymi, silniejszymi fizycznie i o głowę większymi koleżankami, bo wynik 17 - 24 z SP-2 jest niedopuszczalny. W meczu o trzecie miejsce przegraliśmy jeszcze z SP-1 13 - 20! O możliwościach naszej drużyny przekonuje fakt, że dwa dni później potrafiły zagrać o niebo lepiej z drużyną ze ścisłej czołówki powiatu i przegrać tylko jednym koszem 14 - 16 z reprezentacją SP Górki Wlk.

Skład drużyny: Noemi Grabiec, Maja Nieckarz, Kaja Piotrowska, Wiktoria Bury, Nadia Koterzyna, Nadia Łyżbicka, Maja Raszka, Laura Liszewska, Martyna Kubień i Klaudia Szpak.

6 grudnia zawody rozgrywali nasi chłopcy. W pierwszym meczu padł wynik 35 - 2 dla SP-3 Polana, a w meczu o trzecie miejsce porażka 9 - 34 z SP-2.

Skład drużyny: Szymon Sikora, Michał Sikora, Artur Białożyt, Kacper Gardaś, Szymon Heller, Dawid Jurasz, Michał Mikler, Serafin Cichocki, Jakub Górniak i Paweł Heczko.

dodał: R. Raszyk (02-12-2018, 12:00:14), zdjęcia: R. Raszyk

29 i 30 listopada w SP-1 Ustroń rozgrywane były ustrońskie zawody międzyszkolne koszykówki w kategorii klas 7-8 oraz gimnazjum. w czwartek grały dziewczyny, a w piątek chłopcy. Nasze dziewczyny w pierwszym meczu uległy późniejszym zwycięzcom, drużynie z SP-2 (8:17) i mogły już tylko zagrać o IV miejsce. W tym meczu spotkały się z SP-1 i wygrały pewnie 14:6. Skład drużyny: Marcelina Burawa, Emilia Szczotka, Hanna Cichocka, Emilia Kempa, Kornelia Wilczek, Marta Kępińska, Julia Speda, Anna Baron i Oliwia Socha.

Chłopcy rywalizowali dzień później i zajęli ostatnie V miejsce, ale grali w mocno okrojonym składzie, a pomimo to ich gra była na wysokim poziomie. W pierwszym meczu ulegli 4:16 SP-2, a później po wyrównanej walce 4:7 z Gimnazjum nr 2. Rywalizację wygrała SP-1. Skład naszej drużyny: Karol Gierczak, Dawid Mika, Kamil Pinkas, Bartosz Frank, Dawid Kubaczka, Szymon Rusin, Tobiasz Szafarczyk i Paweł Czyż.

dodała: M. Szcześniewska-Gawlas (18-11-2018, 16:05:21)

15 listopada w naszej szkole odbyły się międzyszkolne drużynowe zawody tenisa stołowego klas 7-8 i gimnazjum dziewcząt i  chłopców.  Do  naszej szkoły przybyło 7 reprezentacji chłopców i 7 reprezentacji dziewcząt z ustrońskich szkół. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 7 w składzie: Monika Puzoń, Katarzyna Siąkała, Amelia Procner oraz Paweł Czyż, Szymon Balcar, Remigiusz Bury. Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców wywalczyły pierwsze miejsca i awans do zawodów powiatowych, które odbędą się 29 listopada. Gratulujemy.

dodał: R. Raszyk (14-11-2018, 06:13:14), zdjęcia: R. Raszyk

13 listopada odbyły się zawody miejskie z tenisa stołowego w kategorii klas 4-6, które organizowała nasza szkoła. Nasze dziewczynki w składzie: Maja Nieckarz, Martyna Armata i Nikola Smyk zajęły II miejsce, a chłopcy w składzie: Piotr Macura, Oliwier Gawlik i Adam Jurasz zajęli III miejsce. Większość z nich jest z klasy piątej, wiec może za rok będzie lepiej.

dodała: M. Szcześniewska-Gawlas (14-11-2018, 05:29:45), zdjęcia: M. Szcześniewska-Gawlas

7 i 9 listopada w naszej szkole odbyły się turnieje tenisa stołowego dziewcząt i chłopców klas 4-6. Do rywalizacji przystąpiło 5 dziewcząt i 15 chłopców. Wyniki w kategorii dziewcząt: I miejsce Maja Nieckarz (kl.5a), II miejsce Nicola Smyk (kl. 6), III miejsce Martyna Armata (kl. 5a).  W  kategorii  chłopców,  po zaciętej rywalizacji I miejsce zdobył Piotr Macura (kl. 5a), II miejsce Adam Jurasz (kl. 5b), III miejsce Oliwier Gawlik (kl. 5a). Uczestnikom dziękuję za udział, a zwycięzcom gratuluję i życzę udanego występu 13 listopada w międzyszkolnych zawodach tenisa stołowego, które odbędą się w naszej szkole.

dodała: M. Szcześniewska-Gawlas (07-10-2018, 09:45:21), zdjęcia: M. Szcześniewska-Gawlas

28 września w Parku Kuracyjnym w Ustroniu zostały rozegrane miejski biegi przełajowe. Naszą szkołę reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców w składzie - Miriam Mika, Milena Nowak, Noemi Grabiec, Milena Szalbot, Maja Nieckarz i Kinga Żmija, Szymon Sikora, Jakub Górniak, Serafin Cichocki, Oliwier Gawlik, Piotr Madura, Filip Grabiec. Chłopcy uplasowali się na trzecim miejscu, a dziewczęta niestety zostały zdyskwalifikowane.

Rok szkolny 2017/2018 - wydarzenia sportowe (archiwum)

Rok szkolny 2016/2017 - wydarzenia sportowe (archiwum)

Rok szkolny 2015/2016 - wydarzenia sportowe (archiwum)

Rok szkolny 2014/2015 - wydarzenia sportowe (archiwum)