WAŻNE WYDARZENIA W SZKOLE

dodała: K. Herzyk (16-09-2019, 05:17:45), zdjęcia: K. Herzyk

13 września uczniowie klasy 1a, 1b i 2b uczestniczyli w spotkaniu z Jednostką Ratowiczo-Gaśniczą z Ustronia. W trakcie spotkania strażacy przybliżyli dzieciom na czym polega praca strażaka i przekazali cenne wskazówki. Dzieci utrwaliły numery alarmowe 998 i 112 i dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Okazało się, że praca strażaków nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga ludziom podczas wypadków samochodowych i powodzi oraz prowadzi wiele innych działań, które służą ludziom i ich bezpieczeństwu. Interwencje te są bardzo niebezpieczne i wymagają niecodziennej odwagi. Nasi goście zaprezentowali również pierwszą pomoc medyczną, którą przedstawił wyspecjalizowany ratownik medyczny. Strażacy pokazali uczniom sprzęt i wyposażenie specjalistycznych wozów strażackich. Dzięki spotkaniu z wyjątkowymi gośćmi uczniowie utrwalili sobie wiadomości na temat bezpiecznych zachowań i zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu. Dziękujemy strażakom za atrakcyjne i ważne zajęcia.

dodała: M. Rymorz (16-09-2019, 05:14:51), zdjęcia: P. Sztefek

W czwartek, 12 września nasz Chór Szkolny Wiolinki wystąpił na ustrońskim runku w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Na ten koncert zostaliśmy zaproszeni przez Dom Pomocy Społecznej w Ustroniu. Nasz program składał się z 4 utworów. Oprócz nas wystąpiły inne ustrońskie grupy muzyczne ze szkół i przedszkoli ustrońskich, w części artystycznej wziął również udział chór złożony z samych seniorów. Był to bardzo sympatyczny czas.

dodała: K. Herzyk (16-09-2019, 05:11:26), zdjęcia: K. Herzyk, M. Weisman

10 września uczniowie klasy 1a i 1b udali się na wyjazd do Miejskiego Domu Kultury “Prażakówka” w Ustroniu, gdzie odbyło się spotkanie ze światem magii. Zabawa w czarowanie bardzo się wszystkim podobała, szczególnie, gdy samemu można było pełnić przez chwilę rolę asystenta profesjonalnego iluzjonisty i otrzymać duże brawa od publiczności. Magik wprowadził wszystkich we wspaniały humor. Dzieci z dużym zaangażowaniem obserwowały każdy ruch iluzjonisty, aby nauczyć się przynajmniej jednej sztuczki. Chętnie nagradzały każdy pokaz gromkimi brawami. Uśmiech dzieci nie nikł jeszcze przez dłuższy czas. Wszyscy opowiadali o nieprawdopodobnych czarach podczas drogi powrotnej. I nadal zastanawiamy się jak stolik może sam latać? Może kiedyś się dowiemy...

dodała: L. Raszka (04-09-2019, 05:17:14), zdjęcia: K. Wilczek

2 września uroczystą akademią zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. Zebrani po odśpiewaniu hymnu, wysłuchali krótkiego przemówienia Zastępcy Przewodniczącego Rady Miasta Ustroń, pani Jolanty Hazuki. Następnie pan dyrektor gorąco przywitał najmłodszych uczestników uroczystości, pierwszoklasistów, którzy z dniem dzisiejszym stali się oficjalnie uczniami naszej szkoły. Dyrektor przypomniał również, że rozpoczęty rok szkolny  jest  szczególnie ważny dla ósmoklasistów, którzy w kwietniu zmierzą się ze swoim pierwszym poważnym egzaminem, decydującym o wynikach rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Pan dyrektor powitał i przedstawił nowych nauczycieli: panią Martę Cieślar (nauczycielkę wspomagającą w klasie 1a), panią Lucynę  Gwóźdź (nauczycielkę wspomagająca w klasie 4) oraz panią Elżbietę Duraj (nauczycielkę języka niemieckiego). Wszyscy zgromadzeni mieli również okazję poznać kolejno wychowawców poszczególnych klas:

- kl. 1a integracyjna - p. Katarzyna Herzyk (nauczyciel wspomagający: p. Marta Cieślar)

- kl. 1b - p. Małgorzata Sikora - Fryda

- kl. 2a integracyjna - p. Jolanta Herczyk (nauczyciele wspomagający: p. Izabela Strzałkowska, p. Dorota Cisowska)

- kl. 2b -  p. Monika Hernik

- kl. 3a -  p. Lucyna Najda

- kl. 3b integracyjna - p. Edyta Gancarz (nauczyciel wspomagający: p. Elżbieta Bujok)

- kl. 4 integracyjna -  p. Monika Rzeszótko ( nauczyciel wspomagający p. Lucyna Gwóźdź)

- kl. 5a -  p. Małgorzata Szcześniewska-Gawlas

- kl. 5b - p. Jolanta Kubaczka-Mrowczyk

- kl. 6a -  p. Gustaw Chraścina

- kl. 6b -  p. Ryszard Gierula (nauczyciel wspomagający: p. Paweł Sztefek)

- kl. 7 - Małgorzata Rymorz (nauczyciel wspomagający: p. Anna Giza)

- kl. 8a integracyjna – p. Lucyna Raszka (nauczyciele wspomagający: p. Izabela Strzałkowska, p. Jolanta Herczyk)

- kl. 8b – p. Mariusz Zawada

Słowa podziękowań wraz z pięknym bukietem kwiatów przyjęła pani Halina Duda, która niebawem odejdzie na emeryturę.  Oprawę artystyczną uroczystości przygotowali wraz ze swoimi opiekunami uczniowie z klasy 5a i 5b oraz chór „Wiolinki”.

dodał: R. Langhammer (07-09-2019, 06:46:24)

1 września delegacja naszych uczniów (Maja Klajsek, Lena Pilch, Faustyna Balewska) wraz z opiekunem p. Gustawą Chraściną, złożyła kwiaty pod Pomnikiem Pamięci Narodowej, z okazji 80 rocznicy rozpoczęcia II Wojny Światowej.

Rok szkolny 2018/2019 - wydarzenia (archiwum)

Rok szkolny 2017/2018 - wydarzenia (archiwum)

Rok szkolny 2016/2017 - wydarzenia (archiwum)

Rok szkolny 2015/2016 - wydarzenia (archiwum)